Новости

Главная > Новости
 • 24.09.2019

  Výkup aut: na co si dát pozor, abyste při prodeji auta nenaletěli

  Po rozhodnutí, že prodáte své staré auto, přichází otázka, jak svůj vůz prodat co nejrychleji a za co nejvyšší částku. Možností je několik a každá má své nevýhody. Dát si vlastní inzerát je na dlouho, navíc potřebujete mít dost času na předvádění auta zájemcům, potom řešit administrativu… Druhá varianta je autobazar. Buď můžete dát auto do komise, nebo ho můžete zkusit prodat za hotové. V takovém případě se musíte smířit s o něco nižší částkou, než byste možná dostali při prodeji na vlastní pěst, ale dostanete je v podstatě ihned. A na rovinu, i když prodáváte na inzerát, musíte často jít s cenou dolů, abyste vůbec prodali. Výkup auta za hotové Prodat auto v autobazaru za hotové peníze se zdá jako nejlepší řešení, kterým ušetříte čas i nervy. A obvykle to tak také je, pokud autobazar hraje podle pravidel. Je proto dobré vědět, jak by měl prodej auta proběhnout. Ocenění auta Největší zádrhel při prodeji auta je určitě stanovení ceny. Vy máte nějakou představu, ale autobazar jde obvykle s první nabídkou o dost níž. Než začnete jednat s konkrétní firmou, zjistěte si, za kolik se prodávají vozy podobné vašemu automobilu a od ní odečtěte rozumnou provizi pro autobazar. Na takové částce byste se s pracovníkem měli sejít. Jestli vám bude nabízet výrazně méně, zkuste si cenu ověřit v jiném autobazaru. Jaké služby autobazar nabízí Prodej auta je spojen s administrativou, která se musí zařídit. Musí se zajistit evidenční kontrola vozidla (400 Kč) a přepis na nového majitele (800 Kč), později ještě zrušit povinné ručení. Dobré autobazary nabízí automaticky vyřešení papírování kolem přepisu za vás na vlastní náklady, čímž vám ušetří čas. Obvykle jen podepíšete plnou moc (s ověřeným podpisem za 30 Kč na Czechpointu). Jestliže si autobazar účtuje provizi a tohle všechno si musíte zařídit s kupujícím sami, není to úplně v pořádku. Za převod vozidla ručí prodávající Ze zákona by měl být prodávaný vůz přepsán na nového majitele do 10 pracovních dnů od podpisu smlouvy. Jestli se tak nestane, případná pokuta může být až 50 000 Kč a dostane ji prodávající, tedy vy. Je na místě si po týdnu od prodeje ověřit, že je automobil přepsaný na nového majitele. Jestli to autobazar neudělal, přestože byl přepis v balíčku nabídnutých služeb, urgujte to. Nebo si sjednejte schůzku a jeďte vůz přepsat s pracovníkem autobazaru.   Prodej auta není úplně snadnou záležitostí. Jestli chcete prodat vůz autobazaru, měla by to být firma spolehlivá, důvěryhodná. Dejte na doporučení známých, na recenze klientů, vybírejte autobazar, který má dobré jméno. Takový, co vám poskytne služby navíc a nesnaží se na vás jen vydělat.

  Читать далее
 • 24.09.2019

  Vykoupíme vaše auto rychle a výhodně

  Potřebujete peníze za vaše auto a máte volných 30 minut? Pak se určitě domluvíme. Výkup vozidel za hotové je naším denním chlebem. Přijedeme za vámi kamkoli, Praha a ČR jsou naším rajónem. Naší specializací je výkup osobních, užitkových i nákladních vozidel. Nezáleží na aktuálním stavu vozidla, překážkou nejsou bouračky, nepojízdné, bez STK, s vadou. Ano, čtete správně, nabízíme nejen peníze za auta v dobrém stavu. Zajímá nás také výkup havarovaných vozidel, výkup bouraných aut, ale i výkup nepojízdných vozidel. Cenu má pro nás každý vůz, což znamená, že své peníze za auto vždy dostanete. Sami si ověříte, že vám nabídneme tu nejvyšší možnou cenu a pokud se domluvíme, peníze vám rovnou přivezeme. Výkup aut za hotové a bez námahy Naše služby jsou profesionální a maximálně efektivní. Můžete se spolehnout na to, že s námi probíhá výkup aut vždy jednoduše a rychle. Veškerou administrativu zařizujeme my. Přijedeme s připravenou kupní smlouvou a plnou mocí určenou k převodu vozu na registru vozidel. Vy si jen připravíte základní doklady, podepíšete smlouvu a plnou moc a necháte si od nás vyplatit předem domluvenou částku za odkup vozidla. Jednodušší už to pro vás být ani nemůže. Odkup auta jakékoli značky Ušetříte si tak spoustu času, starostí i zbytečného stresu. Výkup vozidla vás zbaví odpovědnosti za jeho technický stav. Pokud se rozhodnete pro odkup auta u nás, máte absolutní jistotu, že vám nehrozí řešení reklamací, ani potencionální vracení vozidla kvůli skrytým vadám. Nejste limitováni ani značkou auta. Škoda, Fiat, Lada, Citroen, VW, Mercedes Benz, BMV, Ford, Opel, Chrysler, Honda, Mazda, Audi, Iveco, Lancia, Jaguar, Isuzu, Seat, Saab, Subaru, Suzuki, Mg, Porsche, Renalt, Rover, Toyota, Hyundai, Kia, Daewoo, Lamborghini, Rolls royce, Lexus, Ferrari, Maserati, Alpinia, Jeep, Land rover, Hummer, Smart, Mini, Lotus, Maybach, Infiniti. Ano, všechny tyhle značky nás zajímají. Domluvíme se?

  Читать далее
 • 24.09.2019

  Auto jako špatná investice

  Když se podíváte na křivku poklesu cen u automobilů, zjistíte, že koupě automobilu opravdu není vhodnou dlouhodobou investicí. Cena automobilu samozřejmě klesá okamžitě poté, co s ním vyjedete z autosalónu, ale po nějakou dobu si drží stále rozumnou hodnotu, zejména díky skutečnosti, že je stále v záruce. Změna nastává v okamžiku, kdy záruka po dvou letech skončí. Cena automobilu jde rapidně dolů a v případě prodeje za něj dostanete pouze zlomek původní ceny. Nejvýhodnějším momentem, kdy se svého auta zbavit, je tedy dříve než mu skončí dvouletá záruka. Pokud se vám takto zánovní auto podaří prodat, získáte většinou dostatek peněz, aby nákup nového automobilu nebyl příliš finančně vyčerpávající. Klíčový je v těchto případech čas. Čím dříve nabídnete auto k prodeji, tím víc peněz získáte a koupě nového vozu bude pro vás dostupnější.   Jak prodat zánovní auto za nejvyšší možnou cenu Sehnat solidního a solventního kupce na vaše zánovní auto ovšem bývá často obtížné. Ne nadarmo se říká, že auto vám udělá radost dvakrát v životě: poprvé když si ho koupíte a podruhé když se ho dokážete zbavit. U nás v Auto Broker se snažíme tuto starost mnoha řidičů vyřešit. Vykupujeme auta za nejvyšší možnou cenu, za hotové, a tak aby celý proces trval co nejkratší dobu.   Vyřídíme za vás veškeré papírování Zařídíme za vás veškerou administrativu spojenou s převodem vozu. Veškerou dokumentaci zpracujeme a převod v registru vozidel zařídíme na základě vaší plné moci. Jakmile váš vůz převezmeme, vyplatíme vám peníze a přebíráme odpovědnost za veškeré eventuální skryté vady. Vy už se nemusíte o nic starat.   Neváhejte proto s prodejem svého ojetého automobilu příliš dlouho. U aut starších 2 let jde cena rapidně dolů a při jejich odprodeji nedostanete ani zdaleka tolik, kolik byste za své auto dostali o pár měsíců dříve.  

  Читать далее
 • 24.09.2019

  Kupujete auto? Vsaďte na ojeté zánovní vozy!

  Chystáte se koupit auto, nebo vyměnit staré za novější?  Přemýšlíte, zda investovat do nového, nebo raději sáhnout po ojetém ale zánovním voze? Druhá varianta je nejen levnější, ale i praktičtější. Po zánovních vozech s minimem najetých kilometrů sahá čím dál více zájemců. A my vám prozradíme proč! Hodnota nového vozu rychle klesá Pokud kupujete zcela nové auto, musíte počítat s prudkým poklesem jeho hodnoty především v prvních měsících od koupě. Už při vyjetí ze vrat výrobního závodu jeho cena klesá. A další prudké snižování ceny pokračuje především v prvním roce po nákupu. U některých vozů je to o 15 – 20%. Pokud vsadíte na koupi mírně ojetého vozu, nebo auta vystaveného v showroomu, můžete se dostat téměř až na polovinu původní ceny. Proč koupit mírně ojetý vůz? Mírně ojetá auta představují v dnešní době velmi perspektivní zboží. Pokud koupíte zánovní vůz, který má najeto jen pár kilometrů, máte jistotu nižší ceny než u zcela nového vozu, ale zachované kvality a neopotřebovanosti. Záleží ovšem na tom, jaký vůz kupujete a od koho. Předváděcí vozy Nejmenší počet najetých kilometrů a také větší jistotu, že se s ním zacházelo „jako v rukavičkách“, máte u předváděcích a referenčních vozů. Prodejci mají úkol uvést je do provozu, pokud možno, šetrně. Tato auta jsou pravidelně kontrolována značkovým servisem. Roční vozy Další variantou je koupě tzv. „ročního“ vozu. To jsou auta, která jsou v provozu cca rok a několik měsíců. Mají najeto o něco více než předváděcí vozy, ale díky servisní knížce a pravidelným kontrolám máte přehled o jejich historii. Ojeté vozy s málo najetými kilometry Poslední variantu pak představují ojeté vozy starší dvou a více let. Tady už záleží na jejich majiteli, jak s nimi zacházel, zda je pravidelně servisoval a kolik kilometrů s nimi najel. Pokud kupujete zpravidla tzv. druhé auto v rodině, je pravděpodobnost, že má najeto méně. Také vozy, které měli ve vlastnictví senioři, jsou méně jeté a je o ně dobře postaráno. Ideální je, když byl vůz garážován. Vykoupení starého vozu Už máte jasno, jaký vůz nově zaparkuje ve vaší garáži? Ale co s tím starým, který tam stále ještě zabírá místo? O to se postará firma Autobroker. Vykoupí od vás osobní, užitkové i nákladní vozy. Mohou být dokonce i havarované, nepojízdné a bez STK. Přijedou za vámi kamkoli po celé České republice. Je to rychlé a jednoduché. Stačí jim zavolat, oznámit žádost o výkup vozu a Autobroker už se o vše postará. Splňte si sen. Zbavte se starého a opotřebovaného auta a pořiďte si zánovního ojetého miláčka, který vám bude dělat radost po mnoho následujících let.

  Читать далее
 • 15.01.2020

  Vyberte si chytře svůj nový vůz v autobazaru.

  Pokud jste si někdy kupovali nový vůz, nebo jste o jeho koupi alespoň uvažovali, určitě jste přemýšleli nad jednou důležitou věcí. Zda vám vůbec stojí za to, kupovat si úplně nový vůz, když od okamžiku jeho pořízení ztrácí na hodnotě. A to doslova raketovou rychlostí. Z toho logicky vyplývá, že je mnohem výhodnější ušetřit si peníze za auto, které by bylo sice nové, ale jeho koupě nevýhodná. A raději investovat peníze za ojeté, ale spolehlivé auto z autobazaru. Nespoléhejte jen na štěstí V každém případě nespoléhejte na štěstí a vyrazte do autobazaru s jasnou představou. Měli byste už dopředu vědět, na co se zaměřit a zeptat, abyste minimalizovali nevhodný výběr vozidla. Výkup osobních, užitkových i nákladních vozidel probíhá různě. Výkup vozidel je jedna věc, jejich následný prodej je věc druhá. Proto je třeba nenechat se ukolébat líbivými reklamami a sliby. Samozřejmě, že existují prověřená jména, vždy se však zajímejte o detaily. Chtějte znát skutečný stav vozidla Ať už budete vynakládat peníze za osobní vozidlo, nebo třeba peníze za dodávku, či peníze za nákladní vozidlo, nikdy se nenechte autobazarem odbít. Jde totiž o vaše peníze a vaši spokojenost. Protože autobazary vykupují nejen vozy v dobrém stavu, zajímejte se o to, zda se například jedná o bourané auto, které bylo opraveno. Pokud ano, prověřte si jeho aktuální stav a také to, zda tomu odpovídá cena vozu. Nenechte se uchlácholit stavem tachometru, mnohem víc řešte to, jak bylo v minulosti o vůz reálně pečováno. Jestli máte servis, kterému důvěřujete, domluvte se s autobazarem na tom, aby bylo s vozem možné absolvovat prohlídku právě v něm. Možná to pro vás není reálné, pak pátrejte sami. Čitelnějším s ohledem na minulost se pro vás automobil stane se znalostí VIN čísla a servisní knížky. Jsou v ní zápisy skutečně věrohodné? Liší se vrstva laku na různých částech auta? A co sváry v prostoru motoru, jsou pravidelné? Jsou všechny mechanické části vozu funkční? Přijde vám vnitřní vybavení vozu až příliš opotřebované s ohledem na uváděný stav a stáří vozu? Pamatujte, že je na vás, všimnout si co nejvíce detailů. Nebojte se požádat o zkušební jízdu. Ověřte si důvěryhodnost autobazaru Porovnejte informace, které dostáváte od autobazaru s tím, co sami vidíte a můžete si ověřit a logicky dovodit. Jedině tak zjistíte, zda je autobazar loajální ke svým potencionálním zákazníkům a nevyhodíte vaše peníze oknem. A pokud se rozhodnete vozidlo koupit, pak si důkladně přečtěte kupní smlouvu a nebojte se ptát. Pamatujte na to, že i když konkrétní autobazar či autozastavárna nabízí výhodný výkup aut, tak je ale nemusí také výhodně prodávat.

  Читать далее

Хочу продать машину

Хотите продать свою машину, хотите узнать, сколько получите за машину? Нужен совет? Заполните контактную форму, свяжемся с вами в течение 24 часов.