Главная > Новости > Kupujete auto? Vsaďte na ojeté zánovní vozy!
  • 24.09.2019

Kupujete auto? Vsaďte na ojeté zánovní vozy!

Chystáte se koupit auto, nebo vyměnit staré za novější?  Přemýšlíte, zda investovat do nového, nebo raději sáhnout po ojetém ale zánovním voze? Druhá varianta je nejen levnější, ale i praktičtější. Po zánovních vozech s minimem najetých kilometrů sahá čím dál více zájemců. A my vám prozradíme proč!

Hodnota nového vozu rychle klesá

Pokud kupujete zcela nové auto, musíte počítat s prudkým poklesem jeho hodnoty především v prvních měsících od koupě. Už při vyjetí ze vrat výrobního závodu jeho cena klesá. A další prudké snižování ceny pokračuje především v prvním roce po nákupu. U některých vozů je to o 15 – 20%. Pokud vsadíte na koupi mírně ojetého vozu, nebo auta vystaveného v showroomu, můžete se dostat téměř až na polovinu původní ceny.

Proč koupit mírně ojetý vůz?

Mírně ojetá auta představují v dnešní době velmi perspektivní zboží. Pokud koupíte zánovní vůz, který má najeto jen pár kilometrů, máte jistotu nižší ceny než u zcela nového vozu, ale zachované kvality a neopotřebovanosti. Záleží ovšem na tom, jaký vůz kupujete a od koho.

Předváděcí vozy

Nejmenší počet najetých kilometrů a také větší jistotu, že se s ním zacházelo „jako v rukavičkách“, máte u předváděcích a referenčních vozů. Prodejci mají úkol uvést je do provozu, pokud možno, šetrně. Tato auta jsou pravidelně kontrolována značkovým servisem.

Roční vozy

Další variantou je koupě tzv. „ročního“ vozu. To jsou auta, která jsou v provozu cca rok a několik měsíců. Mají najeto o něco více než předváděcí vozy, ale díky servisní knížce a pravidelným kontrolám máte přehled o jejich historii.

Ojeté vozy s málo najetými kilometry

Poslední variantu pak představují ojeté vozy starší dvou a více let. Tady už záleží na jejich majiteli, jak s nimi zacházel, zda je pravidelně servisoval a kolik kilometrů s nimi najel. Pokud kupujete zpravidla tzv. druhé auto v rodině, je pravděpodobnost, že má najeto méně. Také vozy, které měli ve vlastnictví senioři, jsou méně jeté a je o ně dobře postaráno. Ideální je, když byl vůz garážován.

Vykoupení starého vozu

Už máte jasno, jaký vůz nově zaparkuje ve vaší garáži? Ale co s tím starým, který tam stále ještě zabírá místo? O to se postará firma Autobroker. Vykoupí od vás osobní, užitkové i nákladní vozy. Mohou být dokonce i havarované, nepojízdné a bez STK. Přijedou za vámi kamkoli po celé České republice. Je to rychlé a jednoduché. Stačí jim zavolat, oznámit žádost o výkup vozu a Autobroker už se o vše postará.

Splňte si sen. Zbavte se starého a opotřebovaného auta a pořiďte si zánovního ojetého miláčka, který vám bude dělat radost po mnoho následujících let.

Хочу продать машину

Хотите продать свою машину, хотите узнать, сколько получите за машину? Нужен совет? Заполните контактную форму, свяжемся с вами в течение 24 часов.