Главная > Новости > Vyberte si chytře svůj nový vůz v autobazaru.
  • 15.01.2020

Vyberte si chytře svůj nový vůz v autobazaru.

Pokud jste si někdy kupovali nový vůz, nebo jste o jeho koupi alespoň uvažovali, určitě jste přemýšleli nad jednou důležitou věcí. Zda vám vůbec stojí za to, kupovat si úplně nový vůz, když od okamžiku jeho pořízení ztrácí na hodnotě. A to doslova raketovou rychlostí. Z toho logicky vyplývá, že je mnohem výhodnější ušetřit si peníze za auto, které by bylo sice nové, ale jeho koupě nevýhodná. A raději investovat peníze za ojeté, ale spolehlivé auto z autobazaru.

Nespoléhejte jen na štěstí

V každém případě nespoléhejte na štěstí a vyrazte do autobazaru s jasnou představou. Měli byste už dopředu vědět, na co se zaměřit a zeptat, abyste minimalizovali nevhodný výběr vozidla. Výkup osobních, užitkových i nákladních vozidel probíhá různě. Výkup vozidel je jedna věc, jejich následný prodej je věc druhá. Proto je třeba nenechat se ukolébat líbivými reklamami a sliby. Samozřejmě, že existují prověřená jména, vždy se však zajímejte o detaily.

Chtějte znát skutečný stav vozidla

Ať už budete vynakládat peníze za osobní vozidlo, nebo třeba peníze za dodávku, či peníze za nákladní vozidlo, nikdy se nenechte autobazarem odbít. Jde totiž o vaše peníze a vaši spokojenost. Protože autobazary vykupují nejen vozy v dobrém stavu, zajímejte se o to, zda se například jedná o bourané auto, které bylo opraveno. Pokud ano, prověřte si jeho aktuální stav a také to, zda tomu odpovídá cena vozu. Nenechte se uchlácholit stavem tachometru, mnohem víc řešte to, jak bylo v minulosti o vůz reálně pečováno. Jestli máte servis, kterému důvěřujete, domluvte se s autobazarem na tom, aby bylo s vozem možné absolvovat prohlídku právě v něm. Možná to pro vás není reálné, pak pátrejte sami. Čitelnějším s ohledem na minulost se pro vás automobil stane se znalostí VIN čísla a servisní knížky. Jsou v ní zápisy skutečně věrohodné? Liší se vrstva laku na různých částech auta? A co sváry v prostoru motoru, jsou pravidelné? Jsou všechny mechanické části vozu funkční? Přijde vám vnitřní vybavení vozu až příliš opotřebované s ohledem na uváděný stav a stáří vozu? Pamatujte, že je na vás, všimnout si co nejvíce detailů. Nebojte se požádat o zkušební jízdu.

Ověřte si důvěryhodnost autobazaru

Porovnejte informace, které dostáváte od autobazaru s tím, co sami vidíte a můžete si ověřit a logicky dovodit. Jedině tak zjistíte, zda je autobazar loajální ke svým potencionálním zákazníkům a nevyhodíte vaše peníze oknem. A pokud se rozhodnete vozidlo koupit, pak si důkladně přečtěte kupní smlouvu a nebojte se ptát. Pamatujte na to, že i když konkrétní autobazar či autozastavárna nabízí výhodný výkup aut, tak je ale nemusí také výhodně prodávat.

Хочу продать машину

Хотите продать свою машину, хотите узнать, сколько получите за машину? Нужен совет? Заполните контактную форму, свяжемся с вами в течение 24 часов.